Anna Chierichetti

Anna
Chierichetti
 • „Faust” Charles Gounod 26-10-2008

  Stefan Okołowicz

 • „Faust” Charles Gounod 26-10-2008

  Stefan Okołowicz

Nota biograficzna

Anna Chierichetti, sopran.

 

Anna Chierichetti studia muzyczne odbyła w konserwatorium w Mediolanie, kończąc studia z wyróżnieniem w klasie śpiewu i wokalistyki kameralnej. Od debiutu w 1995 r. w partii Adiny w „Napoju miłosnym” Donizettiego jest zapraszana do współpracy przez znaczące włoskie i zagraniczne teatry operowe i orkiestry. Jej kariera zaprowadziła ją na takie sceny, jak Teatro alla Scala w Mediolanie, Covent Garden w Londynie, festiwal w Salzburgu, Hamburgische Staatsoper, Bilbao Opera, Teatro Real w Madrycie, La Maestranza w Sewilli, Concertgebouw w Amsterdamie, Akademia św. Cecylii, Maggio Musicale Fiorentino, Opera w Zurychu, festiwal w Aix-en-Provence, Festiwal Operowy im. Rossiniego w Pesaro, Teatro Filarmonico w Weronie, Teatro San Carlo w Neapolu, Opera Paryska, Barbican Centre w Londynie, Opera de Lyon, Teatro Regio di Torino.

 

Występowała z wieloma znanymi dyrygentami, takimi jak m.in.: Claudio Abbado, Fabio Biondi, Giuliano Carella, William Christie, Ottavio Dantone, Rafael Frühbeck de Burgos, John Eliot Gardiner, Christopher Hogwood, René Jacobs, Riccardo Muti, Paolo Olmi, Daniel Oren, Christophe Rousset, Nello Santi, Claudio Scimone, Giuseppe Sinopoli, Jan-Christophe C. Spinosi, Vladimir Spivakov, Marcello Viotti.

 

Jej głos i stylistyczna elastyczność pozwalają artystce włączyć do repertuaru partie od barokowych po współczesne, a ze szczególnym upodobaniem występuje w operach Mozarta („Czarodziejski flet”, „Wesele Figara”, „Cosi fan tutte”, „Łaskawość Tytusa”, „Askaniusz w Albie”) i w repertuarze belcanto. W ostatnich latach regularnie występuje w mediolańskim Teatro alla Scala, gdzie w 2005 r. przedstawiła udaną interpretację w „Europa Riconosciuta” Salieriego podczas ponownego otwarcia teatru (dyrygował Riccardo Muti) oraz w „Dydonie i Eneaszu” w 2006 r. Ostatnio śpiewała główną rolę w operze „Teneke” Fabia Vacchi'ego podczas premierowego wykonania tego dzieła w Teatro alla Scala. Ma na swoim koncie nagrania dla wytwórni Decca, Chandos, Dynamics, Bongiovanni oraz Arte Nova.

 

W Operze Narodowej debiutuje w październiku 2008 r. w Gali otwarcia sezonu oraz w partii Małgorzaty w "Fauście" Gounoda.

Multimedia

Zdjęcia

 • „Faust” Charles Gounod 26-10-2008

  Stefan Okołowicz

 • „Faust” Charles Gounod 26-10-2008

  Stefan Okołowicz

Druki teatralne

 • Afisz - „Faust” Charles Gounod 26-10-2008

 • Wkładka obsadowa - „Faust” Charles Gounod 26-10-2008

 • Wkładka obsadowa - „Faust” Charles Gounod 28-10-2008